Smaakgarantie
Vanaf 12 flessen of €100,- is de verzending gratis.
Ruime keuze uit 625 wijnen
* Laatste flessen
exclusive collection

Olivier Leflaive Pommard A.C. 2024

Herkomst: Frankrijk, Bourgogne
Druif: Pinot Noir
Vol en rond rood
Krachtige en verfijnde Pinot Noir met aroma’s van zwarte kersen, rode bessen, viooltjes, specerijen en een vleugje aardse tonen. In de mond vol en gestructureerd, met rijpe tannines, frisse zuren en een lange, elegante afdronk.
€ 85.00 | 75cl
Heeft u een vraag? Bel gerust!
088 7120100

De Pommard van Olivier Leflaive is een klassieke expressie van een van de meest karaktervolle dorpen van de Côte de Beaune. Waar Volnay bekendstaat om finesse en elegantie, staat Pommard juist bekend om zijn kracht, structuur en uitstekende bewaarpotentieel. Toch laat Olivier Leflaive zien dat ook een Pommard verfijnd en evenwichtig kan zijn.

De druiven zijn afkomstig van zorgvuldig geselecteerde percelen binnen de Pommard AOC, waar kalk- en kleirijke bodems Pinot Noir voortbrengen met veel diepgang, concentratie en een uitgesproken terroirexpressie.

Na een handmatige oogst worden de druiven zorgvuldig geselecteerd en traditioneel gevinifieerd. Vervolgens rijpt de wijn ongeveer 16 maanden in Franse eikenhouten barriques, waarvan circa 20–30% nieuw eiken. Deze opvoeding voegt complexiteit toe zonder het fruit en de mineraliteit te overheersen.

In de neus komen aroma’s van zwarte kersen, pruimen, viooltjes, specerijen en subtiele aardse tonen naar voren. De smaak is krachtig en gelaagd, met rijpe tannines, levendige zuren en een lange, minerale afdronk. Met enkele jaren flesrijping ontwikkelt de wijn extra nuances van leer, truffel en bosbodem.

Wijnmakers Olivier Leflaive 2
Wijnhuis Olivier Leflaive
Land Frankrijk
Regio Bourgogne
Druif Pinot Noir
Lagering Deels in roestvrijstalen tanks, Deels op eikenhouten vaten
Temperatuur 16 - 18°C
Bewaarpotentie Op dronk en nog 9 jaar na het oogstjaar te bewaren
Wijn & Spijs Mooi bij wild, lam, gegrild vlees en zachte kazen.
Sluiting Kurk
Smaak Vol en rond rood
Alcohol 13%
Jaargang 2024
Frankrijk, Bourgogne 
De naam Leflaive is een begrip in de Bourgogne. Olivier besloot in 1984 samen met zijn broer Patrick hun eigen bedrijf op te starten, met op de achtergrond oom Vincent van Domaine Leflaive. En wij zijn er trots op de importeur te zijn van deze schitterende wijnen.
 
Familie Leflaive - Bourgogne icoon
Olivier en Patrick Leflaive hebben een prachtig estate opgebouwd in Puligny-Montrachet. Ze maken stralende witte Bourgognes van wereldklasse en gooien hoge ogen bij de internationale wijnpers. Omdat ze deel uit maken van de familie Leflaive hebben ze ook enkele van de mooiste wijngaarden in Puligny, Chassagne-Montrachet en Meursault in hun bezit. De basis van hun prachtige wijnen. 
 
Het estate in Puligny-Montrachet
Oliviers grote liefde zijn de wijnen van Puligny-Montrachet. Neem de proef op de som, pak de auto en zeven uur later bent u in Puligny-Montrachet. Wijn proeven en dineren in het restaurant van Olivier Leflaive, waar bijna al zijn wijnen per glas verkrijgbaar zijn. Daarna naar boven heerlijk slapen in zijn hotel. De volgende dag heerlijk wandelen tussen de beroemdste wijngaarden ter wereld. Genieten.

Ontdek ook onbekende gebieden
Maak ook kennis met onbekende Bourgognes van Olivier Leflaive. Hij maakt voortreffelijke wijnen in de beroemde appelaties Meursault, Puligny-Montrachet en Chassagne-Montrachet. Maar ook in de onbekende gemeenten zoals Montagny, Saint-Romain en Saint-Aubin maakt Leflaive ongekend mooie wijnen voor een aantrekkelijke prijs. 
 
Valentin Leflaive - Champagne
13 jaar geleden ging Olivier een nieuw avontuur aan: het maken van een grootse Champagne. Samen met expert Erick de Sousa uit Champagne maakt hij een uitstekende en complexe Blanc de Blancs. De productie is klein maar van zeer hoog niveau, voornamelijk van Premier Cru wijngaarden en gerijpt in de kelders van zijn estate in Champagne. Voor een dergelijke kwaliteit Champagne is Valentin Leflaive zeer goed geprijsd!
 
Olivier Leflaive
* - Laatste flessen
Wijnen van Olivier Leflaive