Vignaferrovia is de prestigieuze Riserva van het domein Pian delle Vigne, eigendom van de familie Antinori. Deze wijn wordt uitsluitend geproduceerd in uitzonderlijke jaargangen en is afkomstig van een enkele wijngaard direct naast het oude spoorlijntje dat het domein zijn naam gaf – vandaar de naam "Vignaferrovia".
De wijn is gemaakt van 100% Sangiovese Grosso en wordt met de grootste zorg met de hand geoogst. Na een traditionele vergisting met lange schilweking rijpt de wijn gedurende minimaal 3 jaar op grote eikenhouten vaten, gevolgd door een langere flesrijping. Deze langzame ontwikkeling zorgt voor een buitengewone complexiteit, diepte en bewaarpotentieel.
In de neus toont de wijn diepe aroma’s van rijpe kersen, zwarte pruimen, zoethout, leer, tabak en kruidige houttonen. De smaak is krachtig en verfijnd tegelijk, met een indrukwekkende structuur, gelaagde tannines en levendige zuren die zorgen voor balans en frisheid. De afdronk is uitzonderlijk lang, met tonen van specerijen, fruit en aardsheid.
Land | Italië |
Regio | Toscane |
Druif | Sangiovese |
Lagering | 100% op eikenhouten vaten |
Temperatuur | 16 - 18°C |
Bewaarpotentie | 25 jaar na oogst te bewaren |
Wijn & Spijs | Uitstekend bij wild, stoofgerechten, geroosterd rood vlees of gerijpte pecorino |
Sluiting | Kurk |
Smaak | Krachtig en complex rood |
Alcohol | 12,5% |
Jaargang | 2015 |