Smaakgarantie
Vanaf 12 flessen of €100,- is de verzending gratis.
Ruime keuze uit 656 wijnen

Tio Pepe Vina AB Amontillado Seco

Herkomst: Spanje, Jerez de la Frontera
Druif: Palomino Fino
Smaakvol en complex wit
Helder topaaskleurig met aroma’s van amandel, hazelnoot, fijne gisttonen en subtiele houtnuances. De smaak is droog, elegant en gelaagd, met levendige zuren, een zilte toets en lichte bitters. De afdronk is lang, verfijnd en nootachtig.
€ 10.75 | 37.50cl
Heeft u een vraag? Bel gerust!
088 7120100

Viña AB Amontillado Seco is een klassieke Amontillado van González Byass, gemaakt van 100% Palomino Fino. De wijn ontstaat vanuit dezelfde basis als Tío Pepe Fino, maar krijgt vervolgens een veel langere opvoeding. Daardoor combineert Viña AB twee werelden: eerst de frisheid en verfijning van biologische rijping onder flor, daarna de diepere, notige complexiteit van oxidatieve rijping. Binnen het assortiment vormt hij daarmee de elegante brug tussen Fino en de krachtigere oxidatieve sherry’s.

Voor Viña AB worden de fijnste fracties van de Palomino-most geselecteerd. Na vergisting wordt de wijn versterkt en opgenomen in de Tío Pepe-solera, waar hij minimaal ongeveer vier jaar onder flor rijpt. Daarna verhuist hij naar de Viña AB-solera. Naarmate de flor verdwijnt, komt de wijn steeds meer in contact met zuurstof en begint de oxidatieve fase. Zo ontwikkelt de wijn geleidelijk zijn topaaskleur, notige aroma’s en grotere structuur, terwijl de frisse, licht zilte signatuur van de biologische rijping behouden blijft.

In totaal rijpt Viña AB gemiddeld circa 12 jaar in Amerikaanse eikenhouten botas volgens het traditionele criaderas y solera-systeem. Die dubbele rijping levert aroma’s op van amandel, hazelnoot, gist en door wijn doordrenkt hout, met een droge, frisse en verfijnde smaak. De afdronk combineert notigheid met een lichte zilte en bitterachtige toets, waardoor deze Amontillado bijzonder gastronomisch inzetbaar is.

Wijnmakers Gonzalez Byass
Wijnhuis Tio Pepe
Land Spanje
Regio Jerez de la Frontera
Druif Palomino Fino
Lagering 100% op eikenhouten vaten
Temperatuur 12 - 14°C
Bewaarpotentie Zeer lang houdbaar
Wijn & Spijs Charcuterie, eend, consommé, tonijn, witte vleesgerechten, asperges, artisjokken, noten en gerijpte kazen
Sluiting Kurk
Smaak Smaakvol en complex wit
Alcohol 15%
Spanje, Cadiz
Tio Pepe is één van de meeste bekende namen in de wereld van Sherry. Sinds 1835 worden vlakbij de zuid Spaanse stad Jerez de la Frontera diverse soorten Sherry gemaakt; van de droge Fino tot de zoete PX. Sinds dat de oprichter Manuel González is begonnen met sherry maken, is er een flinke kwaliteitsslag gemaakt binnen de wereld van Sherry. Ze hebben al regelmatig prijzen gewonnen voor de kwaliteits Sherry’s die ze maken en in 2010 is Gonzáles Byass uitgeroepen tot wijnmaker van het jaar door de “International Wine and Spirit Competition”. 
 
Verschillende smaken
Sherry is er in alle smaken, van kurkdroog tot intens zoet. Dat is de reden waarom je met sherry vele wijn-spijs combinaties kunt maken zoals met vlees, wild, vis, zeevruchten, kaas en desserts. En het mooie is, sherry past bij smaken die niet altijd makkelijk met wijn te combineren zijn. Neem olijf, tomaat, amandel of ei, ingrediënten die veel in tapas worden gebruikt.
 
Iconische sherry's
Met de Fino Tio Pepe, de zoete Nectar Pedro Ximenez en de minimaal 30 jaar oude V.O.R.S. sherry’s hebben we een aantal iconen in ons assortiment. Samen met de sherry’s van Domecq, ook van González Byass, is het assortiment gevarieerd en compleet.
 

Bekijk hier het aanbod van Tio Pepe

 

 

 

Tio Pepe
Wijnen van Tio Pepe